Tepelnoizolačný systém Baumit open

Radi by sme Vám dali do pozornosti tepelnoizolačný systém Baumit Open. Značka stavebných materiálov Baumit pomáha ľuďom pri riešení pekného a zdravého bývania a patrí k popredným inovátorským firmám v stavebnom priemysle.

Baumit open - tepelnoizolačný systém

Zateplenie, ktoré dýcha.

Nezáleží na tom, či staviate nový dom alebo rekonštruujete starší, systém Baumit open je vždy najlepšie riešenie. Všetky komponenty sú vysoko paropriepustné, takže umožňujú stenám domu dýchať. To vytvára optimálne podmienky v interiéri rovnako v lete, ako aj v zime. Srdcom systému sú fasádne izolačné dosky na báze polystyrénu, pričom ich vysoká paropriepustnosť je zabezpečená patentovaným systémom dierok s priemerom 2 mm. Dierkovaný polystyrén izoluje rovnako dobre ako ten bez perforácií, má však 4x vyššiu schopnosť prepúšťať vodnú paru.

99% vzduchu.

Pri výrobe izolačných dosiek Baumit open sa spotrebuje len minimum energie: Izolant Baumit open sa skladá z tisícov malých guličiek naplnených vzduchom, pričom samotný polystyrén tvorí len 1 % ich objemu, zvyšok je vzduch. Výroba izolačných dosiek Baumit open tak vyžaduje v porovnaní s inými izolačnými materiálmi oveľa menej energie, takže i z tohto pohľadu možno považovať systém Baumit open za naozaj ekologické zateplenie.

Ako to funguje.

Teplota vnútorného vzduchu a jeho relatívna vlhkosť by sa mala pohybovať v rozmedzí 19 – 22 °C pri vlhkosti 40 – 60 %. Priemerná domácnosť vyprodukuje cca 10 litrov vodnej pary za deň. Aby táto neovplyvňovala negatívne vnútornú klímu, mala by byť bezpečne odvedená do vonkajšieho prostredia. V jedinečnom systéme Baumit open prechádza vodná para cez dierky izolantu ako cez komín bez toho, aby sa hromadila v interéri alebo hmote izolantu. Okrem toho vzduch uzavretý v dierkach po správnom nalepení a zastierkovaní izolantu prispieva k účinnosti tepelnej izolácie.

Pekná fasáda, ktorá vydrží.

Systém Baumit open má viacero pozoruhodných vlastností, ktoré z neho robia viac než len užitočné zateplenie. Systém v sebe spája najlepšiu technológiu kotvenia, vysokú paropriepustnosť a vysokú účinnosť izolantu s inovatívnou povrchovou úpravou na princípe nanotechnológií. Pomáha vytvoriť fasádu, ktorá vydrží desaťročia.

Výhody Baumit Open

 • zateplenie s vlastnosťami podobnými ako tehlové murivo
 • paropriepustný systém, ktorý dýcha 4x viac
 • predchádza vzniku kondenzácie
 • zabezpečuje príjemnú vnútornú klímu
 • umožňuje rýchle vysušenie stavby a skracuje tak čas výstavby

Skladba systému

 1. Baumit NanoporTop -samočistiaca povrchová úprava.
 2. Baumit PremiumPrimer - základný náter najvyššej kvality.
 3. Baumit openContact - vysoko paropriepustná stierka na lepenie a vytvorenie výstužnej vrstvy.
 4. Baumit openTex - vysoko kvalitná sklotextilná mriežka.
 5. Baumit open reflect - paropriepustné izolačné dosky zo šedého EPS, s vynikajúcou izolačnou schopnosťou.
 6. Baumit StarTrack - dokonalé kotvenie izolačných dosiek pomocou lepeného spoja.

Skladba systému Baumit open

 

Dohodnite si stretnutie
+421 918 111 300 stavebniny@stavebniny-sof.sk

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií